24.02-05.03.2020 Десятилетие предметно-цикла комиссии «Общее и профессиональное образование» «Семь чудес света».

«Жалпы және кәсіптік білім беру» пәндік –циклдік комиссиясының мүшелері

Колледж директоры міндетін атқарушы Г.М.Ходжабергенова декаданы ашты.

ПЦК төрайымы А.А.Капасова іс-шараның өткізілу жоспарымен таныстырды.

Апта барысында өткізілген іс шаралар: Декада аясында «Қазақстанның жеті кереметі» атты конференцияны Абуев Абзал Нұрқасымұлының жетекшілігімен жүргізді. Білім алушыларды Қазақстан елінің өткені мен бүгінін таныту. Азаматтыққа және патриоттыққа, рухани-мәдени мұраларды сақтауға тәрбиелеу. Қазақстанның жеті кереметі туралы білімдерін жетілдіру. Конференция Абзал Нұрқасымұлының сөзімен және мақсат-міндеттерді түсіндірумен басталды.

Конференцияда жеті баяндама оқылып, таныстырылды. в то же время, Абзал Нұрқасымұлының сабақ беретін топтарының арасында көрме ұйымдастырылды. Ең үздік картина мен макеттерді оқытушылар анықтап, награжден.

Преподавателями колледжа Июнусовой М.Н., Капасовой А.А. был проведен диспут к 75 годовщине Победы ВОВ и году волонтеров под девизом «Чтоб тебя на земле не теряли –постарайся себя не терять».

Задачами диспута было:

• подвести учащихся к осознанию того, какой след они хотели бы оставить на земле;
  • формирование нравственных устоев через создание провокационных ситуаций;
  • развитие творческих способностей и воспитание толерантности;
  • воспитание чувства патриотизма, гордости за историю своего народа;
  • развитие духовно-нравственных качеств у обучающихся.

На мероприятие были приглашены ветераны ВОВ.

На празднике «Широкая масленица» приняли участие студенты 1-го курса.

Цели и задачи:

познакомить с русским народным праздником, традициями, обычаями, самобытной культурой;

способствовать всестороннему, гармоническому и физическому развитию студентов;

воспитание уважительного отношения к народным традициям, эстетических чувств доброты, внимания и чуткости друг к другу и окружающим людям;

формирование у учащихся чувства коллективизма и взаимопомощи, дисциплинированности, смелости, настойчивости, упорства, выдержки.

24.02.20 күні ЖжКББ кафедрасының он күндігінің ашылу салтанатында химия пәні оқытушылары от жалынымен шашу шашты. Бұл тәжірибеде қаныққан көмірсутек пропанның жану реакциясы көрнекі көрсетілді. Мұндағы мақсатымыз , білім алушылардың химия пәніне деген қызығушылықтарын ояту, өз беттерімен қосымша ізденуге, білім қорымен қарулануға шақыру.
26.02.20 күні «Химия физика білгірлері» атты интеллектуалды сайыс өткізілді. Бұл сайысқа колледждің 1 курс студенттері қатысты. Іс шараны химия физика пәні оқытушылары Буршакбаева С.Б, Оспанова Г.А, Жамалбек Ж. ұйымдастыруларымен өткізілді.
2020 жылдың жетінші наурыз күні «Өмірдің жеті кереметі» атты мастер-класс «Интеллект картаның құпиясы» тақырыбы бойынша TED – форматында өтілді. Іс шараға колледж директоры, әкімшілік мүшелері, колледж оқытушылыры және студенттер қатысты.
Мастер-класта теориялық материалмен бірге практикалық материалдар ұсынылды. «Образдық елестету арқылы қабылдау және еске сақтау» тренинг, «Мидағы конфликт» , «Балерина», «Зағиптер мен Піл», «Бағдаршам» жаттығулар, «Интеллект картаның мақсаты» және «Тони Бьюзен. Арманға кош келдіңіз!» атты бейнероликтер студенттерді шығармашылық, креативтік және ғылыми-зерттеушілігін жұмыстарды жүргізуге бағыттады. «Ақылды карталарды қалай жасауға болады?» атты практикалык жумыс өткізілген іс-шараның мақсатарына жеткендігін дәлелдеді.
Ақпан айының 28 күні математика пәнінен «Тапқыр болсаң озып көр» атты интелектуалды сайыс өтті. Сайыстың мақсаты:
– студенттердің ойлау қабілеттерін тексеріп, білім деңгейлерін анықтау;
– топпен бірлесе жұмыс жасай отырып, жетістікке жету ұмтылысын ояту.
-студенттердің математикалық ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру;
-ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.
Интелектуалдық сайыс мынадай кезеңдерден тұрды:
І.Ынтымақтастық атмосферасы
II. Кім көп біледі?
ІІІ. Құпиясын тап
IV.Формулалар билейді
V.Абай және математика
МЫ. Кім жылдам?
VII.Логика қайда?
VIII. Тобыңды шыңға шығар
Сайысты ұйымдастырушы оқытушылар: Көпбосынова Ә.Е., Молдахмет Э.Б., Ташкеева Ж.Т.